Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 19 травня 2025
08:33

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

В Днепродзержинске отпразновали День библиотек

В Днепродзержинске отпразновали День библиотек
soldatru.ru
29 вересня у Дніпродзержинську на площі Дзержинського розпочався загальноміський книжковий фестиваль «Час читати», організований Дніпродзержинською централізованою бібліотечною системою (ДЦБС). Про це повідомила директор ДЦБС Тетяна Герасюта.

Фестиваль проходить під гаслом «Читаю я, читаємо ми, читають усі» і має на меті проведення ідеї цінності книги та читання, підвищення престижу читання, залучення городян до бібліотечних програм.

У рамках Дня бібліотек та міського книжкового фестивалю Дніпродзержинський Видавничий дім «Андрій» разом з Дніпропетровським громадським об'єднанням «Просвіта» за спільною програмою підтримки та відродження національної книги провів презентацію унікальних книжкових видань.

Гостям книжкового фестивалю були представлені книги, видані за новітніми технологіями у багатому оздобленні, за період з 2006 до 2009 року: «Гетьмани України», «Українські боги», видання «Кобзаря» Тараса Шевченка у декількох видах, зокрема, у дорогоцінному шкіряному оздобленні (художня майстерня «Бургар і Захарець» Видавничого дому «Андрій»).

Великий інтерес викликає і рукописний «Кобзар», видання на базі створеного у 1844 році друзями Тараса Шевченка художниками Михайлом Башиловим та Яковом Дебальманом (написаний латиницею), відтвореного майстрами інтролігації. Ця книга — у шкіряній оправі зі срібними застібками та золотими пряжками.

В рамках діяльності міської громадської організації «Фонд збереження книжкової спадщини України» (голова правління — засновник Видавничого дому «Андрій» Андрій Яловий) і у подальшому видавниче підприємство приділятиме значну увагу виданню факсимільних, репринтних та інших видань рідкісних рукописних і друкованих книжок, що є пам'ятками писемності і друкарства України, виданню творів класиків української літератури та історії, інших видатних українських авторів, твори яких були зредаговані російською та радянською цензурами, творів іноземних авторів, які мають велике історичне значення для України, художніх творів, мемуарів, листів і документів, що збереглися в державних архівах, бібліотеках і музейних сховищах та приватних колекціях, організації видання творів, написаних за спеціальним замовленням Фонду.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років парку імені Шевченка

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті