Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 01 декабря 2024
08:42

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Днепропетровский художественный музей открыл новую выставку и готовится произвести фурор в Париже

|«« «« »» »»|

В музее представили новую онлайн-выставку «Сорочинская ярмарка на Невском проспекте», которая посвящена 130-летию со дня рождения известного художника Владимира Девятнина.

В Художественном музее сберегается целая серия графических и живописных работ этого мастера. Из них в музее создали новую онлайн-экспозицию, с которой можно свободно и бесплатно ознакомиться на сайте музея и его странице в соцсети.

О выставке и ее авторе старший научный сотрудник Художественного музея Ирина Мазуренко рассказывает следующее:

«Життя як сюїта: Володимир Дев’ятнін.

Сюїта – циклічна музична форма, що складається з кількох контрастних частин, об’єднаних тематично. Те саме можна сказати й про біографію людини, її внутрішнє життя і будь-яку творчість. Музичний термін «сюїта» щодо творчого життєпису В. Дев’ятніна виникнув ще й тому, що свої графічні цикли, починаючи з кінця 1940-х років, він назвав саме «сюїтами».

У зібранні ДХМ у відділі графіки зберігається колекція робіт відомого свого часу, а потім напівзабутого з ідеологічних упереджень, яскравого представника «червоного ренесансу» з давнього російського дворянського роду: інтелектуала, одного з піонерів української анімації, художника-графіка, театрального декоратора Володимира Васильовича Дев’ятніна. В архіві зберігаються автопортрети і екслібриси художника; ескізи декорацій до вистав за творами української, європейської класики, а також п’єс радянських драматургів; макети обкладинок до його власних літературних творів; графічні цикли «Гоголівська сюїта» (1944 – 1952), «Богатирі» (1946 – 1964).

Альфред Шнітке створив «Гоголь-сюїту» для симфонічного оркестру. Крім музики Шнітке існує сюїта з опери «Ніс» Дмитра Шостаковича. Напевне, що В.В. Дев’ятнін оцінив би такий геніальний супровід до своєї графічної «Гоголівської сюїти». Про роботу над сюїтою Дев’ятнін писав: «Я вважаю його (М. Гоголя) своїм вчителем, тому що йому я зобов’язаний творчим методом. Коли у мене виникла думка створити присвячену йому сюїту, я вагався: лякав величезний об’єм роботи. Але задум цей уже не залишав мене. Мені з самого початку було зрозуміло, що сюїта – не альбом ілюстрацій до Гоголя, а графічна розповідь про дні та труди великої людини, про епоху, в яку він жив і працював, про Росію, яку він так безмежно любив, про народ, закутий у невільничі кайдани… Не помилюся, якщо скажу, що «Гоголівська сюїта» - головна праця мого життя».

А тем временем Художественный музей получил приятное известие из Парижа. Картина из его фондов включена в выставку «The Morozov collection. Icons of modern art», которая будет проходить в столице Франции с 22 сентября этого года до 22 февраля следующего года. В подтверждение этого наши музейщики получили каталог предстоящей выставки.

Напомним, что Городской сайт уже рассказывал о том, что эту выставку организует Фонд Луи Виттона, она будет посвящена истории семьи известных меценатов Морозовых. На выставке будет представлена и картина Валентина Серова «Портрет Маргариты Морозовой» из фондов нашего ДХМ.

Также отметим, что в связи с жаркими днями изменен график работы Днепропетровского художественного музея. Со среды по пятницу он работает до 15:30 (касса закрывается в 15.00), а в субботу и воскресенье – до 16.00 (касса до 15.30).

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте