Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 17 травня 2024
07:16

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

КБ «Південне» бере участь у створенні космодрому на узбережжі Канади

КБ «Південне» бере участь у створенні космодрому на узбережжі Канади

Прогулянка поверхнею Місяця, найпотужніший суперкомп’ютер та нові подробиці розробки ракетоносія “Циклон 4-М”. 11 канал продовжує свою ексклюзивну екскурсію до конструкторського бюро “Південне”. Тож які таємниці відкрили у серці космічної галузі країни цього разу — дивіться далі.

Ні, це не трейлер голівудського блокбастера, а презентація проєкту промислово-дослідницької бази на Місяці! Розробляють його у конструкторському бюро “Південне” вже кілька років.

А тепер рушаємо на Місяць. Без жартів, у стінах КБ розробили віртуальну версію космічної бази, якою можна прогулятися.

Роздивитися скафандри, потримати в руках місячне каміння та побачити базу зсередини. З розвідкою на поверхні супутника має допомогти одна з останніх розробок конструкторського бюро — місячний перелітаючий апарат.

Головна мета бази на Місяці — видобування корисних копалин, на які той дуже багатий. Відправити дослідницький апарат планують вже найближчими роками.

Це приміщення — обчислювальний центр КБ “Південне”. Простіше кажучи, дуже великий комп’ютер. Надсучасний і надпотужний. Аналогів в Україні йому немає.

Зараз усім поціновувачам комп’ютерної техніки пропонуємо присісти. Адже цей обчислювальний центр має космічну потужність у 300 терафлопс! Що означає — 300 трильйонів операцій в секунду. А також 4 тисячі ядер та близько 18 терабайтів оперативної пам’яті. Усі ці ресурси потрібні, аби виконувати складні розрахунки за лічені хвилини. Наприклад, аналіз 3Д моделі нового ракетного двигуна.

Уся ця техніка виділяє чимало тепла. Саме тому поряд влаштували складну охолоджувальну систему.

Таке обладнання дало змогу розрахувати один з найперспективніших ракетоносіїв “Циклон 4-М”. Завдяки цій роботі КБ “Південне” навіть перемогло у міжнародному інженерному конкурсі.

Та розробка ракетоносія ведеться не лише віртуально. Ось реальні випробування двигуна.

“Циклон 4-М” – це частина проєкту зі створення космодрому на узбережжі Канади. КБ “Південне” відповідає саме за створення ракети, що виводитиме на орбіту різні космічні апарати.

Перші ж українські ракети мають стартувати з Канадського космодрому вже наприкінці 2023 – початку 2024 року.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


1111  (19.03.21 12:00): Так космодром строят или ракету проектируют?
И остались ли еще нормальные специалисты в КБЮ?
Відповісти | З цитатою
Эх, молодеж  (19.03.21 10:01): Спросил у молодого конструктора - а знает ли он справочник трехтомник Анурьева. Ответ все расставил по местам - А кто это? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Ахах  (19.03.21 09:08): Вата изгаляется Відповісти | З цитатою
Полина  (19.03.21 06:54): Как космодром в Австралии поживает)))!? Значит и ракеты Южмаша это тоже самое))). Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
Дед с Победы  (18.03.21 23:24): Ну ок, третья ступень есть. И, возможно, уже готова покорить космос. Ну а первая и вторая ступень гиде? Опять у русских купят двигатели (как на антаресе-таурусе) и будут рассказывать шо это укро-канадская рокета? Шото я не понимаю... Может Илов Макс подарит свои Мерлины? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
Алан Смаск  (18.03.21 19:28): Просто молча завидует таким великолепным достижениям и технологиям,вот только исключительно в съёмках полу Яна и его команды,и кстати,были до этого все общенациональные каналы, а теперь уже местным ездят по ушам Відповісти | З цитатою
0000  (18.03.21 19:27): В Бразилии уже построили...Теперь можно и в Канаде... Відповісти | З цитатою
Избиратель  (18.03.21 14:47): Какой выхлоп от этого получат простые работяги? Возможность заплатить за еду и коммуналку? Відповісти | З цитатою
Полина  (18.03.21 14:44): Ракета-носитель "Циклон-4" является модифицированной версией советской ракеты «Циклон-3», которая разрабатывалась в КБ «Южное» в 1970-х годах. Она предназначена для выведения на круговые, геостационарные и солнечно-синхронные орбиты космических аппаратов различного назначения.

Начало проекту было положено в 2003 году, когда Украина и Бразилия заключили договор о создании совместного предприятия . В соответствии с соглашением предполагалось, что украинские «Циклоны» будут запускаться с бразильского космодрома Алкантара. Таким образом Бразилия намеревалась получить доступ к космическим технологиям, а Украина — выгодные контракты для своих предприятий. Заключение сделки потребовало ратификации в парламентах двух стран, которая была успешно проведена в 2004 году.

Первый пуск "Циклона-4" должен был состояться в 2006 году, однако из-за ряда проблем старт перенесли на 2009 год, но и в эти сроки разработчику не удалось уложиться — в 2015 Бразилия покинула проект))).
Відповісти | З цитатою
Дмитрий  (18.03.21 14:39): Суперкомпьютер позволил значительно улучшить условия труда работников КБ. Теперь они вместо 5 дней могут работать только 1. (Правда и зарплата будет за 1 день. Но то такое...) Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
95
років театру ДраміКом

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті