Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 26 липня 2025
07:48

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпро вшановує пам'ять жертв Голодоморів

|«« «« »» »»|

28 листопада у Дніпрі, біля Хреста на увічнення пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років у парку ім. Писаржевського, з нагоди 87-х роковин Голодомору зібралися представники міської влади, Громадської ради при Дніпровській міській раді, Музею спротиву Голодомору, релігійних громад міста. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих від штучного голоду в нашій країні, а також поклали квіти і траурні композиції з калини та колосків пшениці до пам'ятного Хреста.

Директорка музею спротиву Голодомору Лілія Богачева зазначила, що сьогодні згадуємо трагічні події для всього українського народу і схиляємо голови перед світлою пам’ятю наших співвітчизників, які загинули в роки Голодоморів.

«То був страшний злочин проти українського народу. Чому кажуть, то був геноцид, бо у людей вилучали не лише все продовольство, а позбавляли можливості покидати території. Але люди чинили опір, боролися проти примусової колективізації. Селяни повставали – це були бунти, волинки. Лише на території Дніпропетровського округу за січень-березень 1930 року було зафіксовано близько 125 повстань. Не дивлячись на всю трагічність ситуації, українці демонстрували силу духу, виживали і допомагали один одному. Коли ми згадуємо про трагедію Голодомору, повинні робити висновки. У нинішні часи ми теж повинні гуртуватися для розбудови нашої країни, берегти і цінувати нашу землю», - наголосила Лілія Богачева.
Зі свого боку, представниця Громадської ради при Дніпровській міській раді Наталя Василенко зазначила:
«Звісно, часи Голодоморів – це величезна трагедія для нашої країни. І наш святий обов’язок - пам’ятати про це лихо завжди, щоб ніколи такого більше не повторилося. Обов’язково ввечері вдома запалю свічку на знак пам’яті невинно загиблих від голоду».
Нагадаємо, щороку в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.
Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (12)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (10)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (8)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (6)

•  Про роботу автобусів №6К та №9К (6)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (4)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (4)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті