Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 12 травня 2025
01:40

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Проблемні питання озеленення: видалення, омолодження та висадка дерев у Дніпрі

Проблемні питання озеленення: видалення, омолодження та висадка дерев у Дніпрі

У Дніпровській міській раді, в рамках чергового засідання комісії Громадського контролю, депутати, громадськість та представники профільних департаментів та комунальних підприємств обговорили найактуальніше в темі озеленення міста.

«Тема озеленення, видалення аварійних дерев досить часто дискутується серед містян. Лунають і критичні зауваження, що ніби видаляють більше дерев, ніж висаджують. Утім, повинні розуміти, що в будь-якому процесі є свої правила, норми, регламентуючі документи, за якими відбуваються ті чи інші дії. Певно, що, мабуть, нема мешканців, які б не хотіли, щоб у місті висаджували якомога більше дерев. Усі ми хочемо, щоб у Дніпрі було якомога більше зелених насаджень», - підкреслила представниця Громадської ради при Дніпровській міській раді Маріанна Мірошніченко.

Серед порушених під час засідання питань: чому в місті видаляють дерева, за яким принципом, послідовністю, хто видає відповідні дозволи, чи висаджують більше дерев, ніж видаляють, як забудовники компенсують місту знесені дерева, хто повинен слідкувати за деревами, гілки чи крони яких нависають на проводах та інших інженерних мережах тощо.

«Більша частина дерев у Дніпрі, а це тополі та акації, була висаджена в післявоєнні роки, а також у 60-ті. І ніхто тоді не задавався питанням, як ці дерева ростимуть, будуть корисними чи нестимуть шкоду. Головна була задача – висадити ті, що швидко ростимуть. На сьогодні більша частина цих акацій і тополь не є безпечними. Є ситуації, коли після сильної негоди дерева падають і пошкоджують майно. У зв’язку з цим ми ухвалили програму з омолодження дерев у Дніпрі, а також видалення усіх тополь. Це буде не в один момент, а в декілька етапів. За одну видалену тополю висаджуємо сім нових дерев. Обов’язкова умова - усі вони неалергенні, а також ті, що не ростуть занадто високо. До цього процесу залучаємо фахівців і науковців, які на цьому розуміються. Кожного року в місті висаджуються тисячі саджанців. А восени висадимо більше 10 тис. дерев. Це комплексна програма міського голови з озеленення міста», - сказав заступник міського голови Михайло Лисенко.

Представник мерії також розповів, що з наступного року в місті зміниться підхід до покосу трави та карантинних рослин:

«Якщо раніше комунальники «Міськзеленбуду» працювали за титулом, куди не входили території багатоповерхівок, будинків ОСББ, то з наступного року – міськзеленбудівці з підрядниками здійснюватимуть покіс по території всього міста, незалежно від того, чи це територія ОСББ, ЖБК, чи та, що обслуговують жилсервіси. Утім, мешканці приватного сектору за своєю прилеглою територією повинні самі слідкувати».

Зі свого боку, директор КП «Міськзеленбуд» Олег Плітченко роз’яснив процедуру видалення дерев у місті:

«Дерева не видаляються просто так. Спеціальна комісія при департаменті благоустрою та інфраструктури у складі різних фахівців, зокрема, і представників обласної екологічної інспекції проводить обстеження дерев і складає відповідний акт: чи то видалити дерево, оскільки воно сухе, аварійне, фаутне, чи його обрізати або омолодити. Щодо видалення дерев мешканці можуть звертатися напряму до департаменту, і комісія виїздить на місце, або через єдину гарячу лінію міськради. А щодо дерев, гілки чи крони яких нависають на інженерні мережі, то відповідно до правил утримання зелених насаджень, за цим повинні слідкувати балансоутримувачі тих чи інших мереж».

Окрім того, під час засідання учасники пояснили, як забудовники компенсують місту знесені дерева.

За словами головного архітектора Дніпра Дмитра Волика, ця процедура законодавчо врегульована. При будь-якому будівництві, якщо видаляються дерева, забудовник компенсує місту вартість відновлення зелених насаджень. Потім, у тому числі й за ці кошти, висаджуються нові дерева чи проводиться інше озеленення.

«Головне в цьому процесі – оплачені забудовником кошти до міського бюджету направляються виключно на заходи з озеленення. Окрім того, під час капітальних ремонтів та реконструкцій ми бачимо як мінімум двократні, а то й трикратні показники перевищення кількості нових насаджень відносно видалених. Так, наприклад, при створенні скверу «Прибережний» було видалено близько 350 дерев, а висаджено – 800. При реконструкції набережної уздовж ж/м Перемога видалено 260 дерев, а на сьогодні висадили 690 і планується ще. На славнозвісній вул. Короленка видалено 11, а насадили 33. Насправді, всюди показники нової висадки суттєво перевищують ті, що видалили», - наголосив головний архітектор Дніпра.

«Тема озеленення – важлива. І досить часто на ній маніпулюють, ніби місто лише видаляє дерева, а не висаджує чи робить це у невеликій кількості, а насправді це не так. Обговорення було змістовним. Почули відверті, чіткі відповіді на питання. А головне – усі солідарні в тому, щоб у Дніпрі з’являлося якомога більше дерев», - підсумувала депутатка міськради Анжеліка Пилипенко.



Gorod.dp.ua на Facebook.


Предлагаю  (05.10.20 16:57): Садить дубовые рощи за городом. Відповісти | З цитатою
Серджио.  (05.10.20 12:40): Город без цветов. Почему? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Вера  (04.10.20 18:18): В 2015 році, разом з переселенцями з Донецької та Луганської області, висадили на Б.Слави близько 30 ясенів. Всі прийнялися і ростуть. Полив обов'язковий. Відповісти | З цитатою
Вера  (04.10.20 18:12): Издание «АгроЮг» и николаевский эколог, глава Николаевской областной экологической ассоциации «Зелений світ» Алена Бурятинская в рамках спецпроекта «Зеленые легкие Юга Украины» рассказывают о деревьях, которые рекомендуются для озеленения на Юге Украины в городских условиях. Одним из таких является стройный и величественный ясень, который называют еще деревом воинов. Відповісти | З цитатою
Митяй  (04.10.20 16:40): Тополь тоже нужное дерево и быстрорастущее. Можно садить пиромидальные. От них пуха нет и площадь кроны малая, а высота большая. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Приднепровск  (04.10.20 13:41): Самый зеленый район был. Сейчас только вырубают,
березы, вербы, ивы, тополя, акации..
И никто ничего не садит. Пустырей полно.
Відповісти | З цитатою
Вера  (03.10.20 23:28): Чи є ЗАМІНА ДЕРЕВ першочерговою задачею влади під час війни та світової пандемії?

В цьому році головний інженер "Зеленбуду" сказав, що через кліматичні зміни (чи з інших причин) в місті загинуло багато кленів.

Чому тоді місто закуповує для висадки тисячі КЛЕНІВ, лип та горобин?
Чому не висаджують дерева, котрі швидко ростуть та є витривалими до високої температури та посухи?

Чому поспіхом знищують ВСІ тополі, що ВЖЕ ростуть?

Чому їх не можна замінити поступово, коли вони відживуть свій вік та засохнуть?

Вірю, що МАСОВЕ та РЕГУЛЯРНЕ висаджування містянами самосівних дерев з лісосмуг, лісів та прибережних зон, на вільні від забудови території, та систематичний полив цих дерев "Зеленбудом", призведе до поліпшення ситуації.

Але влада міста повинна запровадити мораторій на видалення зелених насаджень у місті, до того часу, доки не проведуть інвентаризацію зелених насаджень та затвердять землевпорядну документацію для парків, скверів та зелених зон міста.
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Вера  (02.10.20 22:55): Попередні дописувачі праві у тому, що кількість зелених насаджень у місті за останні роки значно скоротилася.

Посприяв цьому колишній директор "Зеленбуду" Фоменко Юрій, який щиро вірив (переконав владу) у те, що тополі це зло і його ідею продовжують втілювати в життя.

Проте велика кількість науковців доводять, що тополі не лише добре приживаються та ростуть в складних умовах міста, але ще й мають величезну крону яка збагачує повітря киснем, поглинає шкідливі речовини, захищає будинки від пилу та шуму.

Не витримують загазованність міста та підвищення температур каштани, клени, липи. Особливо їм важко вздовж доріг, бо взимку суміш снігу з піском не вивозять на пустирі, а згортають на узбіччя.

Іншим і дуже значним фактором скорочення зелених насаджень в містах (лісосмугах, лісах) стало - підвищення цін на паливо. Бізнес знищить останнє.

Тут багато залежить від нас. Не будьте байдужими. Зупиняйте лісорубів.
У цьому питанні краще "перебдеть", ніж "недобдеть".
Відповісти | З цитатою
Вера  (02.10.20 22:21): Щоб бути справедливою, на житловому масиві Перемога в 2020 році було висаджено велику кількість дерев на прибудинкових територіях, в скверах та на бульварі.

І що саме головне - регулярно ПОЛИВАЛИСЯ і тому прийнялися.

Хочу побажати, щоб на всій території міста висаджували та поливали зелені насадження.
Відповісти | З цитатою
Вера  (02.10.20 22:14): В цьому році загинуло лише 8 дерев: верба, горіх, акація і 5 кленів... Дуже шкода. Відповісти | З цитатою
1 2 3
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі з палацу «Метеор» розкрадають металеві конструкції (17)

•  У Дніпрі над Слобожанським проспектом починають будувати надземний перехід (16)

•  Коломойському продовжили запобіжний захід у справі про замовне вбивство (14)

•  На Дніпропетровщині створять ще 10 сучасних майстерень у профтехах та коледжах (8)

•  Українці різко скоротили купівлю доларів у банках (8)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (8)

•  У Дніпрі поліцейські встановили підлітків, які влаштували небезпечні «розваги» на електропотязі (5)

•  На архітектурно-містобудівній раді Дніпра вибухнув гучний скандал (5)

•  У Дніпрі на Донецькому шосе чоловік загинув під колесами трамвая (відео моменту) (5)

•  У Дніпрі на проспекті Богдана Хмельницького трамвай №12 протаранив три автівки: рух електротранспорту заблокований (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
років від дня народження Лева Писаржевського, одного із найвидатніших учених міста

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті