Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 18 января 2025
21:07

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Промышленный потенциал Днепродзержинска может стать базой для возрождения национального ядерно-энергетического комплекса

Промышленный потенциал Днепродзержинска может стать базой для возрождения национального ядерно-энергетического комплекса
dndz.ru
5 червня до Дніпродзержинської міської ради надійшов запит комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, в якому висловлена позиція комітету щодо відродження підприємств промислового майданчика колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.) як базової для національного ядерно-паливного комплексу (ЯПК).

Про це повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) Дніпродзержинської міської ради Андрій Плєшаков. Профільний комітет ВР пропонує надати вичерпну інформацію з проблем діяльності підприємств площадки ПХЗ, що можуть стати базовими для відродження ЯПК: ДП «Смоли», ДНВП «Цирконій», а також спеціалізовані державні структури допоміжного характеру ДП «Бар'єр», ДП «38-й відділ інженерно-технічних частин». Кожне з цих підприємств готує свої пропозиції до розгляду питання на засіданні комітету ВР, управлінням ОНПС буде представлена узуальне концепція розвитку проммайданчика з природоохоронними складовими та висновками науковців про можливості вторинної переробки хвостосховищ відходів уранового виробництва з вилученням урану та рідкоземельних елементів і подальшою рекультивацією території. Дніпродзержинськ зацікавлений у відродженні підприємств проммайданчика ПХЗ, у першу чергу, з огляду на екологічний стан, кардинальне поліпшення якого можливе лише за умов ефективної господарської діяльності підприємств проммайданчика.

Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, побудоване у 1947 році. Після розпаду ВПК (військово-промислового комплексу) на території колишнього ПХЗ створено 22 підприємства частина яких входить до програми створення ядерно-паливного комплексу. Наразі на базі ПХЗ діють виробництва цирконієво-гафнієвої продукції (випуск металевого цирконію, лігатур та сплавів, хімічних сполук на основі гафнію), іонно-обмінних матеріалів для сорбціонного вилучення з пульп і розчинів урану, золота, молібдену, вольфраму, галлію, а також технологій очищення води для промислових потреб.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
новых региональных полигонов бытовых отходов будут построены в регионе к 2027 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте