Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 20 квітня 2025
09:52

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

"Життя після полону": у Дніпрі знімають фільм-сповідь про колишнього заручника окупантів


Півроку в заручниках бойовиків. У Дніпрі знімають фільм-сповідь колишнього бранця донбаських терористів.

Проект започаткували правозахисники, до яких колишні бранці звертаються по допомогу. Ідея фільму – показати, наскільки беззахисною стає людина, яка повертається в соціум після щоденних тортур, повідомляє 5 канал.

Головний герой – 33-річний колишній снайпер–розвідник Михайло Нігматуллін. Пішов на війну добровольцем на початку 2015 року. Поблизу окупованої Горлівки його схопили терористи.

"Обличчя у мене не було. Крові у мене багато не було, проте обличчя було схоже на грушу. Його не було... Там був басейн, де нас топили", – пригадує головний герой фільму Михайло Нігматуллін.
Після зникнення Михайла матері повідомили про смерть сина, а за півроку його вдалося обміняти. Було це на Луганщині, коли міняли десятьох бойовиків на десять українських заручників.

"Тоді шкіра та кості були. Увесь білий, бо світло не бачили. Ми тоді всі однакові повиходили", – каже Михайло.
Правозахисники вивчали історію Михайла, щоб позиватися до Європейського суду з прав людини. Одночасно народилася ідея створення документальної сповіді, аби розповісти про страждання бійця.

"У нас у фільмі ось цей контраст, де ми покажемо веселий народ і Михайла – просто зі своєю справою, котрий намагається домогтися мінімального визнання. Дуже складно своє обличчя зберегти", – каже оператор Дмитро Яновський.
"Цей фільм покаже частково, як до нас ставилися у полоні і як наше життя складається після цього. Бо коли завершується служба, ми стаємо ніким", – зазначає головний герой фільму.
Правозахисники сподіваються, що через фільм, зокрема, зможуть привернути увагу чиновників до проблем українців, які побували в заручниках терористів.

"Для того, щоб у державі з’явилася комплексна державна програма з ресоціалізації таких громадян. Для того, щоб їм було легше після полону відновитися в соціумі", – пояснює задум автор сценарію Ольга Волинська.
У планах волонтерів і правозахисників – зняти цикл фільмів про таких українців.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Раиса V  (31.01.18 10:32): Это надо же, вот так, одним махом и кем то нужно было- рассорить два великих народа, побратима.
И быть просто круглым идиотом, чтобы продолжать ссорить их...(((
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі на прохання містян перенесуть одну з зупинок найпопулярнішого трамвайного маршруту №1 (21)

•  Україна перейде на номінальну напругу відповідно до євростандарту (11)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (11)

•  Дніпро отримав 100 каналізаційних люків від Уряду Японії у рамках програми екстреного відновлення (9)

•  У Дніпрі продається Мадонна з айфоном (6)

•  У Дніпрі викривач суддівської корупції не лише втратив адвокатське свідоцтво, а й сам став підозрюваним (6)

•  Дніпровський силач-рекордсмен дав інтерв'ю для Книги рекордів Гіннеса (6)

•  Без заторів і зупинок: що таке «зелена хвиля» та де вона діє у Дніпрі (5)

•  На Днепропетровщине браконьєр чотирма сітками виловив біля 50 кг риби (4)

•  Рекордний курс: євро подорожчав. Чи зміняться ціни на продукти та послуги – розказав експерт з Дніпра Володимир Косюга (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
років Придніпровській ТЕС

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті