Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 13 травня 2024
20:23

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі почалася наукова конференція на тему «Дніпро археологічний: перехрестя цивілізацій»

|«« «« »» »»|

22 та 23 червня на території Ігренського півострову проходить наукова конференція «Дніпро археологічний: перехрестя цивілізацій». На неї приїхали історики та археологи з різних куточків країни.

Місце для зустрічі не випадкове. Адже Ігренський півострів поєднує в собі кілька історичних періодів та є скарбничкою різноманітних артефактів.

«Ігренський півострів був досить привабливим для людей ще з часів палеоліту. Тут багато знахідок різних часів: від кам'яного віку до козацької доби», – каже доктор історичних наук, археолог Ірина Ковальова.

Розкопки на Ігренському півострові ведуться вже давно. Ще Дмитро Яворницький організовував експедиції по цій місцевості. Деякі з науковців, які приїхали на конференцію, вже досліджували цю територію в середині минулого століття. Одна з теорій свідчить, що тут у 12 столітті знаходилось містечко Пересічень.

«Можна робити музеєфікацію об'єктів первісної культури, або кочовиків, адже тут були і готи, і скіфи, і сармати. Можемо реконструювати прадавнє місто Пересічень, бо доволі висока вірогідність, що воно розташовувалось саме тут. Врешті решт, це місця, де досить активно себе проявляли запорізькі козаки. Тобто місце унікальне. Сподіваюсь, що до кінця сезону ми серйозно просунемось в плані ознайомлення з цією територією», – зазначив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Міська влада розглядає Ігренський півострів, як один з об'єктів історико-культурного туризму у Дніпрі.

«Ми маємо розуміти, що Стара Самара – це козацький об'єкт, а Пересічень – давньоруський. Було б дуже класно, якби ми розділи їх візуально, щоб можна було дивитись на давньоруський, козацький, імперський, радянський періоди», – зазначив директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Історики кажуть: не можна забувати про життя, яке існувало на території сучасного міста Дніпро, до появи Катеринослава. Адже безліч знахідок показують, що люди жили і вели свою діяльність тут набагато раніше 1776 року.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Архи  (23.06.17 08:35): Какой нафиг древне"парашистский"??? параши и близко еще небыло, когда на этой территории жили наши предки! Відповісти | З цитатою
гость  (22.06.17 20:50): Я ошибся . Это центр зарождения цивилизации. Шумеры, египтяне, финикийцы, ацтеки, инки и остальные нервно курите в стороне. УКР = это проточеловек. Відповісти | З цитатою
гость  (22.06.17 20:22): Я понял... Это была Троя ... Днепр... супер цивилизация протоукров -ариев. Пора переписывать учебники истории во всем мире. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті