Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 30 квітня 2025
06:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Коли сесія - свято: XVI Фестиваль молодіжних театрів «Театральна сесія-2015» зібрав учасників з різних куточків України

Коли сесія - свято: XVI Фестиваль молодіжних театрів «Театральна сесія-2015» зібрав учасників з різних куточків України
XVI Фестиваль молодіжних театрів «Театральна сесія-2015» зібрав учасників з різних куточків України у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Це 6 колективів-дебютантів: «Раскольников» (Київ), Школа акторської майстерності «SPLASH» (Київ), «Варіант» (Харків), «Ковалі» (Харків), «DIY-театр» (Харків), «Народний музично-драматичний театр» (Ізмаїл) та 8 колективів, які вже відомі глядачам: «Чародій» (Дніпропетровськ), «La Vie» (Дніпропетровськ), «Маски» (Дніпропетровськ), «Крупний план» (Дніпропетровськ), «Чорний квадрат» (Київ), Театральна студія «Ну і дітки!» (Полтава), «Сучасник» (Черкаси), «Бам-Бук» (Краматорськ). Особливістю цьогорічного свята стала велика кількість нових колективів та оновлена символіка фестивалю: вже традиційний Арлекін тепер виглядає дещо інакше.

«Театральна сесія» – це притушене світло в Палаці студентів ДНУ, зала, яку наповнюють справжні любителі театрального мистецтва, молоді цікаві колективи, що дивують і захоплюють, даруючи нові враження. «З кожним роком на фестиваль привозять більш дорослий, оригінальний і цікавий матеріал, – розповів головний режисер Палацу студентів ДНУ ім. Олеся Гончара, керівник театру «Маски» Ігор Трахт. – Про інтерес до нашого свята свідчить те, що ми отримали величезну кількість заявок і затвердили повний склад учасників фестивалю за два тижні до кінця терміну реєстрації усіх бажаючих. Молоді дуже подобається Палац студентів ДНУ, актори залюбки приїжджають ще раз і ще раз. Щодо театру «Маски», то ми покажемо виставу за п'єсою Хрісто Бойчева «Строй», яка отримала Гран-прі «Театрального форуму» в Києві.

Перед початком свята режисери дають акторам останні настанови, у Палаці панує радісний святковий настрій.

«Наш театр існує вже 54-й сезон, – розповіла режисер «Народно-музичного театру» Ізмаїла Ольга Герасимова. – Він – один із найстаріших аматорських театрів України. Ми представимо на суд глядача спектакль «Мішень» за мотивами повісті Чехова «Дуель». Граємо його 16-й раз, все одно хвилюємось. Це один з найулюбленіших наших спектаклів. Грати Чехова – величезна відповідальність, актори це чудово усвідомлюють. Ми наблизили матеріал до сучасного прочитання».

Актор «Народно-музичного театру» Володимир Бойчук відзначений нагородою «Найкраща чоловіча роль» на фестивалі «Театральна весна». Доктор Самойленко – образ, який йому близький. «Він добряк і прагне миру, – розповів Володимир Бойчук. – Мені симпатична ця роль, але я спочатку себе в ній не бачив. Сподіваюся, мені вдалося передати настрій, дуже хочеться вірити, що я впорався зі своїм завданням». Олеся Савченко і Олег Бабич з київського театру «Раскольников» на «Театральній сесії» вперше. «Наш театр молодий, йому скоро виповниться рік, – розповідає Олеся. – Маємо досить оригінальне гасло «Ми не в концепції». Наша конкурсна робота – вистава «Перший ліпший» за однойменним оповіданням Купріна». «Ми взялися за цей матеріал тому, що він нам сподобався, – розповів Олег Бабич. – Поставила виставу Олеся, я втілюю образ першого ліпшого. Це інтелігентний закоханий дивак».

«Я граю в найстарішому народному театрі Дніпропетровська, – розповіла акторка «Чародіїв» Марина Прокопець. – Ми будемо дивувати глядачів комедією за новелами Боккаччо «Декамерон». Моя роль – це хитра і допитлива служниця. Як комедійній актрисі, мені вона дуже подобається».

З відкриттям фестивалю усіх присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ Валентин Іваненко. «Театральна сесія допомагає відкрити нові імена, вистави, молоді таланти, – сказав він. – Кілька років тому фестиваль виходив за межі України і приймав гостей з інших країн. «Театральна сесія» – завжди цікаве і незабутнє свято. Такі резонансні проекти роблять ентузіасти, подвижники, митці».

Першою виставою, яку побачили глядачі «Театральної сесії», стала п'єса за мотивами роману Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом», яку подарували усім присутнім актори харківського театру «Варіант».

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара

Gorod.dp.ua на Facebook.
ФОТО:



 


не проходите мимо  (24.11.15 22:09): пипец какой-то! клюб (именно клюб) "любителей" театра. чем страдает дворец студентов, так это отсутствием фильтра для таких быков, как вы, сраные комментаторы! звиздите дальше. вы сами полные нули и компьютерные бойцы-храбрецы. а самим сходить к организаторам слабо? высказать им вашу пургу в лицо слабо? вы и сейчас будете тявкать как свора трусливых подсирал. тявкайте дальше заочники луевы. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
187  (22.11.15 19:32): Просто сам дворей студентов стал ниже плинтуса. Ничего там нет интересного. А деньги им тратить не жалко на показ примитивной ерунды. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
просто Я  (22.11.15 17:36): Я постоянно хожу на сессию. Впечатления странные- да спасибо, но половина колективов отстой, гнать в шею, ведущие с визгливым голосом девочка и мальчик "Гарри Поттер"все по бумажке, театры не интересные ,не удивляюсь, почему ползала на половине театров. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
КВАДРАТный  (21.11.15 20:41): Лучше бы капусту квасили и то больше пользы. Доморощеные гении. Все на "Черный квадрат"24 и 25 ноября!Мне вообще по фиг кто приехал. КВАДРАТ!И точка. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Студент  (21.11.15 18:45): Зачем критиковать то, что называется любительским театром? Спасибо не водку пьют и то дело. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Виноградинка  (21.11.15 18:43): Спасибо всем за праздник, я фанатка театра.Я люблю "Черный квадрат" , спасибо за бесплатные спектакли! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Критик  (21.11.15 18:40): Ну ну... видели мы "сессию"...Из всех спектаклей понравились единицы."Квадрат", "Бам-Бук", "Чародей"."Splesh" La vi".Даже "Маски" не впечатлили.Жуть- половина коллективов. А ведущие вообще кошмар.Я ходил в прошлые годы, не сравнить.Зачем приглашать то, что вообще нельзя показывать? Зритель не идиот, все не съест.Эй, организаторы!Фуфло не принимайте!Подумайте о зрителях! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мер Дніпра поконфліктував з ректором ДНУ через Палац студентів та Акваріум (39)

•  Скільки людей проживають в Україні: МВФ оприлюднив оцінку чисельності населення (32)

•  220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі (16)

•  Чи можна брати собак у магазини: думки мешканців Дніпра (опитування) (13)

•  У Дніпрі провели космічні наукову конференцію та конкурс (9)

•  «У мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» або «палаців дітей та юнацтва»: Мер Дніпра спростував заяви про рейдерське захоплення Палацу студентів (7)

•  Від Людмили до Лючиї – дніпрянам нагадали історію популярного ресторану (6)

•  У двори жителів Дніпра все частіше заходять їжачки (6)

•  «Укрпошта» торгуватиме ковбасою: у держкомпанії анонсували «революційну» послугу (6)

•  Ошукала роботодавця: поліція Дніпра викрила 27-річну зловмисницю (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
70
аварійних дитячих та тренажерних майданчиків планують відремонтувати у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті