Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 19 травня 2025
15:43

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпропетровські спортсмени вибороли 10 медалей на чемпіонаті України з боротьби на поясах

Дніпропетровські спортсмени вибороли 10 медалей на чемпіонаті України з боротьби на поясах
Чемпіонат України з боротьби на поясах (Алиш) проходив у Черкасах. За першість у ньому змагалися понад 80 спортсменів з 14 областей країни. Дніпропетровщину представляли 10 учасників, які вибороли 3 золоті, 4 срібні та 3 бронзові медалі, та посіли друге загальнокомандне місце.

Зазначимо, що сучасний Алиш є вертикальним видом боротьби. На офіційних змаганнях учасники одягнені в єдину форму, яка складається з куртки синього чи зеленого кольору та білих штанів. Поверх куртки пов'язується пояс, за який супротивники мають постійно тримати один одного.

Від інших видів боротьби на поясах Алиш відрізняється способом тримання пояса. Перед захватом борці повинні обгорнути пояси один одного навколо своїх зап'ястків. Існують два стилі, в яких дозволяється чи забороняється проведення прийомів ногами. Останній є менш популярним, більшість змагань проводиться у першому зі стилів, який ще називають «вільним».

Правила досить прості: суперники хапають один одного за пояси та намагаються зробити кидок супротивника на спину. Дозволяється проводити кидки, підніжки, підсікання, звалювання та активні накриття з положення «стійка при захваті двома руками за пояс супротивника». За кидки нараховуються бали від 1 до 6, залежно від того, як саме супротивник падає на мат. Перший із учасників, який набере 6 балів, стає переможцем. У зміст боротьби на поясах входить проведення прийомів зі стійки (крім переводів) з захопленням на пояс. Мета – кинути, звалити на килим або накрити суперника. Дозволяється проводити прийоми ногами. Прийом виконується з падінням борця, який проводить прийом. Після його проведення, сутичка зупиняється і прийом оцінюється. Якщо не була присуджена чиста перемога, сутичка поновлюється в центрі килима з вихідного положення. Правила боротьби нічиєї не передбачають.

На сьогодні на Дніпропетровщині таким видом боротьби займається 36 спортсменів, з якими працює один тренер.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Гость  (16.06.15 14:26): Меня удивляет безграмотность и журналистов, и представителей данного вида спорта. Ну почему вы пишете название борьбы Алиш с большой буквы? Ведь самбо, футбол. хоккей, теннис все эти виды спорта пишутся с маленькой. И лишь в единоборствах постоянно пишут все с заглавной буквы. Вин Чун, Алиш... Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Свято-Успенському собору

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті