Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пт, 22 листопада 2024
00:51

ДОВІДНИК

Томаківський район

Герб Томаківського району
Герб Томаківського району
Прапор Томаківського району
Прапор Томаківського району
Томаківський район (районний центр – селище міського типу Томаківка) знаходиться на правому березі Дніпра (Каховське водосховище) у південній частині Дніпропетровської області, межує з Нікопольським й Солонянським районами та Запорізькою областю.

Загальна площа району складає 119,1 тис. га. У ньому проживає 25 тис. осіб (2017).

Томаківка – старовинне запорізьке займище, розташоване на місці злиття двох річок – Томаківки і Кисличуватої. Колись це був один з островів Дніпра. На о.Томаківка у 1540 році була заснована Томаківська Січ (столиця козацтва).

Заснування поселення Томаківка датується 1552 роком. У 1777 році Томаківка стала державною слободою. Заїхала якось в запорізьку слобідку цариця Катерина. А там саме маківки цвіли. Побачила Катерина ті чудові квіти та й питає:

– Що це так гарно цвіте?

Князі та генерали зирк, зирк – один на одного – і мовчать, бо вони зроду таких квітів не бачили.

Коли це з куреня показався дід-запорожець. Цариця до нього.

– Діду, що це за квіти? – і показує на мак біля тину.

– То маківка, – відповідає старий.

– Томаківка, – не зовсім уторопавши, засміялася Катерина і додала: – Ну хай же і слобода ця віднині зветься Томаківкою. – Сказала так та й подалась далі.

За рішенням уряду Томаківка, яка раніше входила до складу Катеринославського повіту, стає районним центром новоствореного Запорізького округу. З 1956 року Томаківка – селище міського типу.

У 1963 році Томаківський район приєднано до Нікопольського, а в 1965 році знову відокремлено в самостійний район у складі Дніпропетровської області.

Значне місце в економіці району займає сільське господарство. Сільгосппідприємства спеціалізуються на виробництві зерна, м'яса, молока, яєць, вирощуванні технічних та овочевих культур.

Сільськогосподарські угіддя становлять 94,7 тис. га, з них орної землі – 84,2 тис. га, під пасовищами – 9,3 тис. га, багаторічними насадженнями – 1,1 тис. га. Зрошуваних земель в районі 12,2 тис. га. У структурі посівних площ пріоритетне місце належить озимій пшениці – 44 %.

Тут працюють 34 агроформування та 113 фермерських господарств, підприємства та організації агропромислового комплексу – ВАТ "Райагрохім", дочірнє підприємство "Мирівський елеватор", ДАК "Хліб України", ТОВ "Енергомонтаж", сортонасінницьке підприємство, підприємство ветеринарної медицини.

У районі працюють 6 промислових підприємств: ВАТ "Томаківський маслозавод", ВАТ "Томаківський завод керамзитового гравію", ВАТ "Агротехсервіс", ВАТ "Вищетарасівська агропромтехніка", спецколгосп "Прогрес", комбікормовий та цегельний заводи, хлібозавод.

Провідним промисловим підприємством є ват "Томаківський маслозавод", питома вага якого у загальному обсязі промислової продукції становить 65,5 %.

У районі діють 22 школи, 11 ясел-садків, Центр творчості молоді, Будинок школяра, професійно-технічне училище.

Медичну допомогу населенню надають районна та дільнична лікарні, 5 амбулаторій, 19 фельдшерсько-акушерських пунктів, 2 психоневрологічних будинки-інтернати.

Мережа закладів культури включає 18 будинків культури та клубів, 18 бібліотек, дитячу музичну школу з двома філіями, народний історико-краєзнавчий музей. Є стадіон та фізкультурно-спортивний клуб "Колос".

Відомі колективи представляють район на обласних та республіканських фестивалях – народний театр (існує більше 50 років), народний оркестр районного Будинку культури (25 років), вокальний ансамбль "Гарбузівський дивоцвіт" – переможець телевізійного конкурсу "Кришталеві чари", народний самодіяльний дитячий фольклорний колектив ''Веснянка", танцювальний – "Райдуга" та вокальний – "Грушечка".



За інформацією Обласної державної адміністрації
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті