Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Нд, 24 листопада 2024
21:09

ДОВІДНИК

Криворізький район

Криворізький район (районний центр - м. Кривий Ріг) знаходиться на правому березі Дніпра, у південно-західній частині Дніпропетровської області. Виходячи з географічної специфіки міста Кривого Рогу, яке простяглося в довжину більш як на 100 км, таку ж територіальну специфіку має і район. Район межує з П'ятихатським, Софіївським, Апостолівським, Широківським районами, з Миколаївською та Кіровоградською областями. Тут протікають річки Інгулець та Саксагань.

Загальна площа району складає 133,1 тис. га. Станом на 2017 рік район нараховує 45,2 тис. жителів.

Криворізький район було створено у 1925 році. У 1962-му у зв'язку з реорганізацією сільських районів він був ліквідований. Його територія розділилася і відійшла частинами до складу Софіївського, Широківського, Апостолівського та П'ятихатського районів області. У 1965 році район було поновлено.

Мінеральні ресурси району представлені сировиною для виробництва будівельних матеріалів - глина і пісок.

У районі ведеться промислове видобування залізної руди (Північний гірничо-збагачувальний комбінат) та каменю будівельного місцевого значення (Коломоєвський кар'єр).

У районі налічується 7 промислових підприємств, найбільші з яких - ВАТ "Христофорівський завод вогнестійких блоків і бетонів" (випуск алюмо-силікатних і діасових блоків для металургійних заводів України), Криворізький завод "Буддеталь" (випуск залізобетонних блоків, збірного залізобетону та бетону товарного), державне комунальне підприємство "Криворізький консервний завод "Новосілля" (випуск плодоовочевих консервів), ДП "Криворізький комбінат хлібопродуктів № 1" державної акціонерної компанії "Хліб України" (випуск борошна та висівок), ДП "Переробник" (випуск борошна, кормосумішей та висівок гранульованих).

Упродовж 2000 року промисловими підприємствами досягнуто зростання виробництва на 6,2%. Зростання обсягів виробництва в цілому по району обумовлено, в основному, його збільшенням на підприємствах чорної металургії. Із найважливіших видів продукції у натуральному виразі забезпечено приріст виробництва борошна (на 22%), плодоовочевих консервів (36,4%), вогнестійких блоків і бетонів (на 85,2%).

Економічну основу району складає сільськогосподарське виробництво. У районі 155 агрогосподарств. Загальна площа сільгоспугідь - 103,0 тис. га, орної землі - 86,5 тис. га.

Науково-дослідна робота в районі представлена Державним дослідним господарством "Червоний шахтар", яке займається виведенням нових цінних порід великої рогатої худоби.

Щодо освіти, то в районі налічується 24 школи, з яких 17 - середні, а також 2 школи-садки. На території Криворізького району розміщено 28 дошкільних дитячих закладів, а також районна заочна школа для сільської молоді з філіями.

Система охорони здоров'я на сьогодні представлена районною лікарнею, 3 дільничними лікарнями, 6 амбулаторіями та 40 фельдшерсько-акушерськими пунктами, а також районною санепідстанцією, обласним протитуберкульозним диспансером, обласною психоневрологічною лікарнею, обласним психоневрологічним інтернатом.

Культурний потенціал району - це 29 сільських будинків культури та клубів, при яких працюють 118 колективів художньої самодіяльності і музичних гуртків, 4 з яких мають звання народних. При кожній сільській раді працює сільська бібліотека.

На території району є 25 футбольних полів, 6 спортивних залів. На базі кожної школи створені спортивні клуби. Ведеться підготовча робота щодо створення районної дитячо-юнацької спортивної школи та відновлення роботи футбольного спортивного товариства "Колос".

На території району вздовж узбережжя Карачунівського водосховища розміщено 60 баз відпочинку, що належать різним підприємствам м. Кривого Рогу.




За інформацією Обласної державної адміністрації

Посилання за темою:

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті