Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Пт, 19 квітня 2024
17:18

ІСТОРІЯ ВУЛИЦЬ

Історія вулиць

Бабушкіна вул.

Бабушкина ул.

Осінь на вул. Бабушкіна
Осінь на вул. Бабушкіна
вул. Бабушкіна
вул. Бабушкіна
***
***
Вулиця Бабушкіна
Вулиця Бабушкіна
***
***

Часть города или микрорайон: Чечелівка

Показать карту

2-я вулиця Чечелівської слобідки з'явилась в першій половині 1880-х рр., коли при будівництві залізниці слобода стрімко приросла населенням.

На плані міста 1885 р., на якому Чечелівська слобода вже вказана у складі десятка кварталів, п'яти вулиць і двох провулків, вже присутня і її 2-а вулиця. У цей час вона простяглась від Сквозної (Щепкіна) вулиці до Брянської площі (Орловської вулиці).

У другій половині 1880-х рр., коли слобода була частково перепланована із створенням більш регулярної сітки кварталів і вулиць і узаконенням земельних ділянок, друга не тільки за назвою, а й за значенням вулиця слободи була продовжена в бік Аптекарської балки і отримала вихід на Керосинну (Леваневського) вулицю.

На початку 1910-х (на карті 1913р.) назва Друга Чечелівська змінюється на Олексіївську (а Перша Чечелівська на Миколаївський проспект). Зміни ці відбувались в рамках святкування 300-річчя дому Романових: у всіх великих містах імперії були закладені церкви в ім'я св. Миколая (покровителя імператора). Зокрема, в Катеринославі в Брянській колонії в 1913-1915 рр. побудували заводську Миколаївську церкву, більш відому як «Брянську». На її освяченні був присутній імператор Микола II.

Після революції 1917 р. більшовицький уряд повернув Чечелівці її колишні "номерні" назви.

У січні 1941 р. виконком міськради вирішив вшанувати пам'ять катеринославського революціонера Івана Васильовича Бабушкіна у зв'язку з 35-річчям його загибелі. Ім'я Бабушкіна отримала вулиця 2-а Чечелівка, де він жив наприкінці 1890-х рр., і де досі зберігся його будинок (за радянських часів там був музей).

У 1953 році на честь 80-річчя з дня народження революціонера перед будинком-музеєм було встановлено бронзовий бюст роботи скульптора І.С. Зноби.

Здания:

№№: 22, 62

Посилання за темою:

Історія вулиць

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті