Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorod`ській дозор
Ср, 4 грудня 2024
21:33

GOROD`СЬКІЙ ДОЗОР

Дніпровський РВ м. Дніпр


19 квітня 2022, 13:34

Введення воєнного стану та кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність

В Україні воєнний стан визначається як особливий правовий режим, що вводиться у разі загрози національній безпеці.
Вперше рішення щодо запровадження воєнного стану у 10 областях України з 26 листопада 2018 року на 30 днів було прийнято 26 листопада 2018 року у зв'язку з актом збройної агресії Російської Федерації у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації.
24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Відповідно до чинного Законодавства України, воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
15 березня 2022 року в Україні набрав чинності Закон України від 03 березня 2022 року № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» (далі – Закон). Цим Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України, а саме доповнено статтею 111-1, що має назву “Колабораційна діяльність».
Що таке колабораціонізм? Це співпраця громадян держави із ворогом для забезпечення інтересів ворога та заподіяння шкоди власній державі.
Залежно від тяжкості вчиненого колаборантом кримінального правопорушення стаття 111-1 Кримінального кодексу передбачає різні види покарань, що можуть застосовуватися до нього:
• позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років;
• виправні роботи на строк до двох років;
• арешт на строк до шести місяців;
• штраф до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
• позбавленням волі на строк до п’ятнадцяти років;
• довічним позбавленням волі.
Крім того, як додатковий вид покарання до винної особи може застосовуватися конфіскація майна.

Дніпровський районний відділ
м. Дніпра філії Державної
установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області





Переглядів: 214
Усі записи автора | << | >>

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ській дозор | Обговорити тему на форумах | Газета оголошень

Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті