Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Блог
Нд, 25 травня 2025
03:21

БЛОГ

«Податок на Google»: за І квартал 2025 року сплачено 39,6 млн євро та 43,4 млн доларів СШA

23.05.2025 14:22

Перший квартал 2025 року завершили із зростанням надходжень так званого «податку на Google». За січень – березень цього року нерезиденти, які постачають електронні послуги українським споживачам, сплатили ПДВ до бюджету 39,6 млн євро та 43,4 млн доларів США.
Про це в Telegram-каналі повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко.
За його словами, станом на перше квітня у гривневому еквіваленті це понад 3,5 млрд гривень.
«Це +9,5 млн євро та +8,9 млн доларів США порівняно з цим же періодом минулого року. Відповідні звіти подала 121 особа. Кількість зареєстрованих платників зросла на 26 нових учасників», – сказав він.
З 1 січня 2022 року в Україні вже 136 компаній – нерезидентів зареєстровані як платники ПДВ.
Топ-платників:
Apple, Google, Valve, Meta, Sony, Etsy, Netflix, Wargaming, Bolt, OpenAI, Ebay тощо.
«Дякую всім платникам, які підтримують цивілізовані правила роботи та сплачують податки. Бо йдеться не лише про додаткові надходження до бюджету, які в умовах війни вкрай потрібні. Сьогодні разом забезпечуємо чесну конкуренцію між українськими та міжнародними компаніями», – зазначив Руслан Кравченко.
В




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Тиждень безбар’єрності: ДПС впроваджує принципи доступності та рівного сервісу для всіх платників

22.05.2025 14:44

Стартував Національний тиждень безбар’єрності в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Безбар’єрність – це про рівність, повагу до гідності, фізичну, інформаційну та цифрову доступність. Це, насамперед, – про дотримання інтересів та потреб кожного.
Податкова служба прагне, щоб кожен громадянин або підприємець мав можливість отримати необхідні послуги швидко, зрозуміло та з повагою до своїх потреб.
Безбарʼєрність у ДПС:
- доступ до онлайн-сервісів:
найпопулярніші ресурси – вебпортал ДПС та вебсайт Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС адаптовані для людей із порушенням зору,
Контакт-центр ДПС – дає можливість отримати професійні відповіді на запитання з питань оподаткування;
- доступність приміщень для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення:
при облаштуванні Центрів обслуговування платників першочергова увага приділяється зручності таких осіб та забезпеченню їхніх потреб в отриманні послуг;
- ввічливе та уважне ставлення до кожного відвідувача:
обслуговування осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення здійснюється позачергово. Таких відвідувачів супроводжує модератор ЦОП протягом всіх етапів отримання послуг.
Безбар’єрний підхід – шлях до більшої довіри, прозорості та ефективності у взаємодії між державою та платниками податків.
Із засадами та принципами безбар’єрності можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у розділі Безбар’єрність.
#тиждень_безбарєрності





Коментарі: 0 | Залишити коментар


Трудовий договір та його роль в регулюванні трудових відносин

21.05.2025 14:36

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
В умовах ринкової економіки в трудовому праві на перший план виходять договірні методи регулювання праці.
Всі питання, пов'язані з договірним регулюванням трудових відносин, завжди залишаються в полі зору законодавства, а практика укладання трудових договорів свідчить про важливість даного методу регулювання суспільних відносин у сфері застосування праці.
Трудовий договір виступає основною формою реалізації свободи праці, включаючи право на працю для кожного, хто бажає працювати. Разом з тим трудовий договір є тією юридичною формою, яка в максимальній мірі надає можливість роботодавцю для вільного здійснення підбору необхідних йому працівників з урахуванням його власних інтересів і потреб.
Отже, в трудовому договорі відображається, зокрема договірний принцип регулювання трудових відносин, що дозволяє сторонам вільно і добровільно вибирати один одного. У цьому виявляється важлива соціальна та економічна роль трудового договору.
Трудові договори – це юридичні факти, що виступають підставами виникнення правовідносин, зміст яких визначається законодавчими або підзаконними нормами. При цьому, трудовий договір є засобом індивідуального регулювання трудових відносин між роботодавцем та працівником, а умови цього договору повинні відповідати загальним принципам трудового права.
Важливою особливістю сучасного трудового законодавства України є оптимальне поєднання законодавчого і договірного регулювання трудових відносин. Трудовий договір відповідає національним умовам і забезпечує належну безпеку і гнучкість, дозволяючи враховувати реалії ринку праці. Він є способом досягнення згоди між його сторонами. Іншими словами, трудовий договір є засобом гармонізації трудових правовідносин. Оскільки за допомогою трудового договору досягається стабільність трудових правовідносин.
Акцентуємо увагу, що з моменту підписання трудового договору найманий працівник – це працівник, який має трудові права й соціальні гарантії, а саме:
- гідні та безпечні умови праці;
- нормований робочий час;
- оплачувані та неоплачувані відпустки;
- регулярна виплата зарплати не нижче мінімальної;
- можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію;
- захист від незаконного звільнення;
- страхові виплати в разі непрацездатності;
- пільги для неповнолітніх;
- додаткові соціальні гарантії для жінок та працівників з дітьми;
- захист прав тощо.
Наголошуємо, що роботодавцям необхідно переглянути стан оформлення трудових відносин і відповідно до вимог чинного законодавства про працю офіційно укласти з найманими працівниками трудові договори.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Про Загальний план Державної податкової служби України удосконалення управління податковими ризиками

21.05.2025 14:35

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Загальний план Державної податкової служби України удосконалення управління податковими ризиками демонструє зобов’язання ДПС повністю прийняти та використовувати найкращі міжнародні принципи та практики управління комплаєнс-ризиками. В сучасних податкових органах управління комплаєнс-ризиками є основним механізмом взаємодії податкового органу та платників податків. Впровадження та ініціалізація структури управління комплаєнс-ризиками мають вирішальне значення для досягнення стратегічних цілей Національної стратегії доходів України.
Метою розроблення та запровадження загального плану удосконалення та управління податковими ризиками є:
- створення платникам податків умов для кращого розуміння норм податкового законодавства, та своєчасного та якісного виконання обов’язків, визначених ПКУ;
- збільшення надходжень платежів до бюджетів та державних цільових фондів;
- зменшення тіньового сектору економіки;
- побудова системи управління податковими ризиками відповідно до світових практик.
Закон України від 18.06.2024 № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» запроваджує новації, внесені до Податкового кодексу України, в частині впровадження податкового комплаєнсу.
Для включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства платник податків має одночасно відповідати вимогам та критеріям, визначеними цим законом, серед яких такі показники, як відсутність податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відсутність фактів порушення термінів виконання податкових обов’язків щодо подання звітності тощо.
Детально ознайомитись з критеріями та перевірити відповідність суб’єкта господарювання вимогам включення до Переліку можна на субсайті «Територія високого рівня податкової довіри», який розміщено за посиланням https://tpd.tax.gov.ua.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Можливості Електронного кабінету для громадян

21.05.2025 14:34

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що отримати низку адміністративних послуг платники можуть отримати за допомогою сучасного сервісу від ДПС – Електронного кабінету.
Сервіси для фізичних осіб об’єднані в окремому меню – ЕК для громадян, який надає можливість:
- доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);
- доступу до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;
- подання податкової декларації про майновий стан і доходи;
- отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
- подання облікової картки фізичної особи – платника податків для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ф. № 1ДР);
- подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ф. № 5ДР);
- листування з органами ДПС;
- сплати податків, зборів, платежів через режим «Стан розрахунків з бюджетом».
Звертаємо увагу, що у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві з 01.01.2025 проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Під час користування сервісами ЕК для громадян Електронного кабінету необхідно враховувати зазначену інформацію.
Якщо при створенні та поданні електронних документів виникає помилка «Невірний регіон», рекомендуємо перевірити дані про ДПІ. Для цього необхідно зайти у розділ «Налаштування» та обрати із довідника код контролюючого органу, до якого направляються документи.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


До місцевих бюджетів Дніпропетровщини юридичними особами – платниками туристичного збору спрямовано понад 1,7 млн гривень

21.05.2025 14:33

Протягом чотирьох місяців поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб – платників туристичного збору надійшло понад 1,7 млн гривень. Порівняно з січнем – квітнем 2024 року з надходження зросли на понад 231,4 тис. грн, або на 15,1 відсотків.
Нагадуємо, що для забезпечення зручності платникам при складанні податкової декларації з туристичного збору Державна податкова служба України розробила навчальний відеоролик з питання заповнення податкової декларації.
Переглянути відеоролик можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/turistichniy-zbir/yuridichni-osobi/podatkova-zvitnist/767447.html.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


До якого бюджету сплачується військовий збір за себе ФОПами – платниками єдиного податку (перша – четверта групи)?

21.05.2025 14:31

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до підпунктів 2 та 3 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками військового збору є: фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої, другої та четвертої групи; платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці та юридичні особи), крім електронних резидентів (е-резидентів).
Підпунктом 1 прим. 2 п. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI (із змінами та доповненнями) (далі – БКУ) визначено: військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
У разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду (п. 8 ст. 45 БКУ).
Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року (ст. 3 БКУ).
У разі зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок чого відбувається зміна: контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків – у цьому випадку платник податків обліковується та сплачує податки в контролюючих органах з урахуванням особливостей, визначених п. 10.2 розділу Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (із змінами та доповненнями), тобто сплату визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів такий платник здійснює за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду.
Отже, у разі зміни платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями першої – четвертої груп місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, військовий збір сплачується (перераховується) до закінчення поточного бюджетного року до державного бюджету за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку), а починаючи з 01 січня наступного року – до державного бюджету за новим місцезнаходженням (основне місце обліку).




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Екологічний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини з початку року надійшло понад 87,8 млн гривень

21.05.2025 14:30

У січні – квітні 2025 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 87,8 млн грн екологічного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на понад 27,7 млн грн, або на 46,1 відсотків. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
Керівник податкової служби регіону подякувала платникам за своєчасне наповнення бюджетів та звернула увагу, що сьогодні, у непростих умовах, податківці активно працюють, щоб платники не відчували інформаційної ізольованості. Адже зручний та простий доступ до податкової інформації гарантує своєчасне отримання відповідей на нагальні питання платників, а отже – і здійснення ними господарської діяльності без порушень. Тому постійний і відкритий діалог за допомогою різних форматів комунікації – це важливо і необхідно.
«Чіткі правила, рівні умови роботи для всіх та якість податкового сервісу – це запит від українського бізнесу. Працюємо над тим, щоб платники сприймали податкову, як відкритого та надійного партнера», – підкреслила очільниця обласної податкової.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


54,4 млрд грн акцизного податку: надходження у січні – квітні на понад 50 % більші, ніж торік

21.05.2025 14:25

За січень – квітень 2025 року до загального фонду державного бюджету надійшло 54,4 млрд грн акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів.
Бюджет додатково до плану отримав 10,8 млрд грн (+24,7 % до показника доходів).
Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 53,3 % або на 18,9 млрд гривень.
Зокрема, у квітні 2025 року надійшло 15,7 млрд грн акцизного податку. Показник доходів виконаний на 111,4 %, що дозволило додатково залучити до бюджету 1,6 млрд гривень.
Порівняно з квітнем 2024 року це більше на 4,1 млрд грн (+35,8 %).
Показники доходів виконані завдяки додатковим надходженням по вироблених в Україні та ввезених тютюнових виробах.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Як отримати реквізити рахунків для сплати податків та єдиного внеску: покрокова інструкція від ДПС

19.05.2025 16:54

Інформацію про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску платники податків можуть отримати у рубриці «Рахунки для сплати платежів» на вебпорталі ДПС.
Для цього необхідно:
- перейти на вебпорталі ДПС у розділ «Рахунки для сплати платежів» за посиланням: https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/;
- обрати територіальний орган ДПС за місцем основного або неосновного податкового обліку;
- завантажити необхідну таблицю з реквізитами рахунками;
- здійснити пошук за відповідним кодом класифікації доходів бюджету / технологічним кодом класифікації єдиного внеску та назвою територіальної громади;
- використати реквізити рахунків при заповненні платіжної інструкції для сплати платежів до бюджету та єдиного внеску.
Звертаємо увагу!
Для допомоги платникам на вебпорталі ДПС створений розділ «Онлайн навчання».
Там зібрано корисні відео, презентації та матеріали про:
- сплату податків та ЄСВ,
- повернення платежів з бюджету,
- та багато іншого.

Перейдіть за посиланням:
https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/splata-podatkiv-ta-edinogo-vnesku--povernennya-platejiv-z-byudjetu





Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 3439. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 344 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті