8 апреля 2025, 15:36
Військовий збір: на підтримку української армії від платників Дніпропетровщини
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Протягом першого кварталу 2025 року від платників Дніпропетровщини до загального фонду державного бюджету надійшло понад 1 877,5 млн грн військового збору. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились майже на 1 347,0 млн грн, або в 3,5 рази. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька, підсумовуючи результати роботи за три місяці поточного року.
Очільниця обласної податкової висловила вдячність платникам за відповідальне ставлення до своєчасного наповнення бюджетів.
«Відкриті комунікації з платниками у різних форматах показують ефективність взаємодії – бізнес Дніпропетровщини оперативно отримує зворотний зв’язок від податківців і проблемні питання, які виникають у суб’єктів господарювання, вирішуються швидко», – підкреслила Теодозія Чернецька.
Листування за допомогою Електронного кабінету – зручний формат взаємодії з податковою службою
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що для надсилання листів (запитів, звернень тощо) (далі – Лист) в електронному вигляді до контролюючих органів платник має можливість скористатись меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету (ЕК)
(https://cabinet.tax.gov.ua).
Алгоритм направлення Листів
Крок 1
Увійти до приватної частини ЕК та вибрати меню «Листування з ДПС».
Крок 2
Сформувати Лист:
- обрати: регіон, в якому знаходиться контролюючий орган, контролюючий орган, тип документа, тематику звернення;
- заповнити короткий зміст Листа.
Крок 3
Завантажити Лист (прикріпити файл у форматі pdf розміром до 5 МБ).
Крок 4
Натиснути «Зберегти».
Крок 5
Підписати Лист за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Крок 6
Натиснути «Відправити»
Інформація щодо отримання та реєстрації Листів міститься у режимі «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».
Інформація щодо відправлених Листів – у режимі «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».
Для здійснення листування з контролюючими органами через ЕК платнику необхідно надіслати заяву про бажання отримувати документи через ЕК за формою:
- J1391602 – для юридичних осіб,
- F1391602 – для фізичних осіб.
Листування контролюючих органів з платниками податків, які подали таку заяву, здійснюється шляхом надіслання документа в ЕК з одночасним надісланням платнику на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання.
За спеціальне використання води місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 28,5 млн грн рентної плати
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Впродовж січня – березня поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області за спеціальне використання води платники рентної плати спрямували понад 28,5 млн гривень. Це майже на 4,2 млн грн, або на 17,2 відс., більше ніж у першому кварталі 2024 року.
Повідомляємо, що об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води без її вилучення з водних об’єктів є:
для потреб гідроенергетики - фактичний обсяг води, що пропускається через турбіни гідроелектростанцій для вироблення електроенергії;
для потреб водного транспорту - час використання поверхневих вод вантажним самохідним і несамохідним флотом, що експлуатується (залежно від тоннажності), та пасажирським флотом, що експлуатується (залежно від кількості місць).
Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води для потреб рибництва є фактичний обсяг води, необхідної для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, яке пов’язане із втратами води на фільтрацію та випаровування).
Зверненням громадян – особлива увага
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) забезпечується можливість реалізації громадянами конституційного права на звернення.
ГУ ДПС здійснюється розгляд звернень громадян, які надійшли, як у письмовому так і в електронному вигляді на електронні поштові скриньки, у тому числі на
[email protected], безпосередньо до ГУ ДПС, за завданням ДПС України та від державної установи «Урядовий контактний центр», «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА» та сервісу «Пульс».
Так, у січні – березні 2025 року до ГУ ДПС надійшло 210 звернень громадян, з них – 210 заяв.
Загальна тематика письмових звернень:
- інформування про ухилення від сплати податків – 118 звернень (56,2%);
- податок на майно – 35 звернень (16,7%);
- контрольно-перевірочна робота – 14 звернень (6,7%);
- єдиний внесок – 13 звернень (6,2%);
- аграрна політика та земельні відносини – 7 звернень (3,3%);
- інші питання – 23 звернення (10,9%).
У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року загальна кількість звернень від платників податків у 2025 році зменшилась на 3 одиниці (січень – березень 2024 – 213 звернень).
На виконання статей 22 та 23 На виконання вимог Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 393) в ГУ ДПС передбачено проведення особистого прийому громадян керівниками ГУ ДПС та керівниками структурних підрозділів ГУ ДПС.
Прийом громадян проводиться відповідно до затвердженого графіку, не рідше двох разів на місяць.
У січні – березні 2025 року посадовими особами ГУ ДПС проведено 2 особистих прийоми громадян.
Всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямком роботи органів державної влади, відповідальним обов’язком службових осіб, фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.
Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Управлінню організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) доручено організацію якісного та своєчасного розгляду інформації, яка надходить засобами спеціалізованої автоматизованої системи – сервіс «Пульс» від Контакт – центру ДПС.
Всього у січні – березні 2025 року до сервісу «Пульс» на розгляд надійшло 44 інформаційні картки зі зверненнями від фізичних і юридичних осіб щодо, дій або бездіяльності працівників структурних підрозділів ГУ ДПС (далі – звернення).
У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року загальна кількість звернень платників податків на сервіс «Пульс» у 2025 році зменшилась на 63 одиниць січень – березень 2024 року – 107 карток).
Найбільшу питому вагу складають звернення з наступних питань:
- Щодо нарахувань в ІКП – 24 звернень (54,6%);
- Щодо отримання адміністративної послуги – 10 звернення (23 %);
- Щодо роботи ЦОП – 1 (2,3%);
- Відмова у реєстрації звітності в електронному вигляді – 1 (2,3%)
- Не надання відповіді на усні або письмові звернення – 6 звернення (44,1 %)
- проблеми при реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних – 1 звернення (2,3 %).
Протягом січня – березня 2025 року ГУ ДПС забезпечено своєчасний розгляд 56 звернень, які надійшли на розгляд від державної установи «Урядовий контактний центр». У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року загальна кількість звернень платників податків, які надійшли на розгляд від державної установи «Урядовий контактний центр» у 2025 році збільшилась на 21 одиницю (січень – березень 2024 – 35 звернень).
Загальна тематика зазначених письмових звернень, які надійшли на розгляд від державної установи «Урядовий контактний центр»:
- питання щодо сплати земельного податку, податку на додану вартість, податку на майно, єдиного внеску – 20 (35,7%);
- надання податкових консультацій оподаткування спадщини та інші питання - 10 (17,9%);
- податкова заборгованість – (12,5%);
- контрольно-перевірочна робота – 5 (8,9%);
- податкова знижка – 2 (3,6%);
- отримання чи відмова від реєстраційного номера облікової картки платника податків – 2 (3,6%);
- отримання довідки про доходи – 1 (1,8%);
- інші питання – 9 (16,0%).
На «Гарячу лінію голови Дніпропетровської ОДА» надійшло 9 звернень. Кількість звернень на «Гарячу лінію голови Дніпропетровської ОДА» збільшилась на 6 одиниць (січень – березень 2024 – 3 звернення).
Загальна тематика письмових звернень, які надійшли стосуються:
- податку на майно – 5 звернень (55,6%);
- контрольно-перевірочної роботи – 1 (11,1%);
- отримання довідки про доходи – 1 (11,1%);
- інших питань – 2 (22,2%).
Доступ до публічної інформації: податковою службою Дніпропетровщини протягом першого кварталу поточного року опрацьовано 85 запитів
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Протягом січня – березня 2025 року до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) надійшло 85 запитів на отримання публічної інформації. У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року кількість запитів зменшилась на 14 одиниць (за січень – березень 2024 року – 99 запитів).
Згідно з аналізом результатів опрацювання запитів на публічну інформацію:
- 79– задоволено, з наданням інформації або відкритої інформації (у т.ч. 4 перейшли по терміну виконання з грудня 2024 року), з них 2 запита не відповідали вимогам ст. 1 Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (із змінами), про що запитувачам надані відповідні роз’яснення;
- 6 – знаходиться на виконанні.
З метою поліпшення інформаційного обміну з платниками податків при ГУ ДПС діє електронна поштова скринька
[email protected], запити на публічну інформацію з якої протягом кожного робочого дня приймаються працівниками контролюючого органу.
Крім того, для забезпечення прозорості діяльності ГУ ДПС забезпечено оприлюднення публічної інформації у формі 4 наборів відкритих даних на «Єдиному державному вебпорталі відкритих даних», data.gov.ua та субсайті «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області»:
• Інформація про структуру (організаційну структуру) розпорядника інформації;
• Звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;
• Інформація із системи обліку публічної інформації;
• Реєстр наборів даних, що перебувають у володінні розпорядника інформації.
Оприлюднені набори даних підтримується у актуальному стані.
В який момент виникає об’єкт оподаткування ПДФО при нотаріальному посвідченні спадкового договору?
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
Відповідно до ст. 1 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.
Поняття та види договору визначено ст. 626 ЦКУ.
За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача (ст. 1302 ЦКУ).
Згідно з п. 1 ст. 1304 ЦКУ спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, а також державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
На майно, визначене у спадковому договорі, нотаріус, який посвідчив цей договір, накладає заборону відчуження (ст. 1307 ЦКУ).
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України (далі – ПКУ) (ст. 1 ПКУ).
Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дохід з джерелом його походження з України – це будь-який дохід, отриманий, зокрема, резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Оподаткування доходів фізичних осіб встановлено розділом IV ПКУ, відповідно до ст. 162 якого платником податку є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ із застосуванням ставки податку 18 відс. (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164, п. 167.1 ст. 167 ПКУ).
Крім того, вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Враховуючи зазначене, спадковий договір є правочином, що покладає на його сторін (набувача та відчужувача) взаємні зобов’язання, тому дохід у розумінні ПКУ виникає як у відчужувача в залежності від умов цього договору так і у набувача після смерті відчужувача.
Чи подається юридичною особою – платником єдиного податку 4 групи розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва разом із звітними податковими деклараціями?
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Нормами п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) (далі – Розрахунок) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
Водночас, формою Розрахунку, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772 (із змінами), передбачено його подання до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податку.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (із змінами) (далі – Декларація).
Згідно з приміткою 16 до Декларації Розрахунок є невід’ємною частиною Декларації, надається відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 глави 1 розд. XIV ПКУ.
У полі 6 заголовної частини Розрахунку зазначається найменування контролюючого органу за основним місцем обліку платника податку.
Враховуючи те, що у полі 6 заголовної частини Розрахунку зазначається найменування контролюючого органу за основним місцем обліку платника податку, та формою Розрахунку не передбачено його подання до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки, то юридична особа – платник єдиного податку четвертої групи не подає такий Розрахунок разом із звітними Деклараціями до контролюючому органу за місцем розташування земельних ділянок (незалежно від місцезнаходження таких земельних ділянок – за основним або неосновним місцем обліку).
Розрахунок є невід’ємною частиною загальної Декларації, яка подається до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податку. При цьому у таблиці «До цієї податкової декларації додаються:» загальної Декларації у графі «Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва» проставляється позначка «+».
Про здійснення розрахункових операцій через ПРРО у разі використання електронних ваг
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), зокрема, при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або через програмні РРО (далі – ПРРО) для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Під час формування чека на ПРРО у суб’єкта господарювання є можливість зазначити кількість товару та, у разі використання електронних приладів для зважування товару, в графі «кількість товару» вручну заповнити вагу (наприклад: при реалізації вагового товару в кількості 1 кг 457 грам в графі «кількість товару» потрібно зазначити 1,457).
Водночас, в програмному забезпеченні «ПРРО Каса», яке надається Державною податковою службою на безоплатній основі, не передбачено можливості підключення електронних приладів для зважування товару (електронних ваг).
Інформація для платників акцизного податку
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Законом України від 04 грудня 2024 року № 4115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби» (далі – Закон № 4115-ІХ) внесено зміни до Кодексу в частині зміни ставок акцизного податку на тютюнові вироби та особливості застосування валютних курсів при нарахуванні податкових зобов’язань з акцизного податку. Зазначені зміни набули чинності з 25.03.2025 року.
Щодо внесених змін Законом № 4115-ІХ до Кодексу
Законом № 4115-ІХ внесено зміни до пункту 215.3 статті 215 Кодексу у зв’язку з чим ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну та рідини, що використовуються в електронних сигаретах починаючі з 25.03.2025року визначаються в одиницях виміру «євро».
Також, статтю 391 розділу І Кодексу викладено в новій редакції. Відповідно до абзацу п’ятого підпункту 391.1 статті 391 розділу І Кодексу для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діяв на 0 годин першого дня календарного півріччя, що передує півріччю, в якому здійснюється:
реалізація тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вироблених на митній території України, або подання митної декларації при ввезенні тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, на митну територію України;
нарахування зобов’язань з акцизного податку з тютюнової сировини та тютюнових відходів згідно із нормами Кодексу.
Особливості визначення податкових зобов’язань з акцизного податку з урахуванням внесених змін до Кодексу
Згідно з абзацом другим пункту 46.6 статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Форма декларації з акцизного податку (далі – Декларація) і Порядок заповнення та подання декларації з акцизного податку (далі – Порядок), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації з акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550.
З урахуванням змін, внесених Законом № 4115-ІХ до Кодексу, та визначення починаючи з 25.03.2025 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах в одиницях виміру «євро» до визначення нових форм декларацій, декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за діючою формою необхідно здійснювати наступним чином.
Податкові зобов’язання з акцизного податку за операціями з реалізації вироблених в Україні із ввезених(ої) на митну територію України тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах необхідно відображати у розділі Б Декларації розраховані відповідно до:
додатку 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів) на які встановлено специфічні ставки акцизного податку» (далі – Додаток 1);
додаток 2 «Розрахунок суми акцизного податку з тютюнових виробів, на які встановлено специфічні та адвалерні ставки акцизного податку одночасно» (далі – Додаток 2).
Щодо відображення у податковій звітності за березень 2025 року операцій, які підлягають оподаткуванню при зміні, починаючи з 25.03.2025 ставки податку з гривні на євро
Оскільки ставки акцизного податку в ЄВРО на тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах почали застосовуватися з 25.03.2025, то за березень 2025 року у Додатку 1 та Додатку 2 до Декларації оподатковані операції, відображаються окремими рядками за ставками податку, що діяли до 24.03.2025 (включно) та почали діяти з 25.03.2025.
Щодо відображення ставок акцизного податку/мінімального акцизного податкового зобов’язання, які визначено в ЄВРО
У Додатку 1 розрахунки податкових зобов’язань за діючими ставками необхідно відображати згідно порядку заповнення граф 12, 16, 21 Додатку 1 до Декларації. При цьому графи 12, 14 заповнюються до 24.03.2025 – в гривнях, з 25.03.2025 – в ЄВРО з урахуванням перерахунку за офіційним курсом встановленим Національним банком України.
У Додатку 2 розрахунки податкових зобов’язань за діючими ставками необхідно відображати згідно порядку заповнення граф 14, 15, 16, 19, 20, 21, 26. При цьому графи 15, 19, 20 заповнюються в гривнях, в тому числі з 25.03.2025 з урахуванням перерахунку за офіційним курсом гривні до євро, встановленого Національним банком України.
Щодо відображення курсу ЄВРО
Для визначення податкових зобов’язань із сплати акцизного податку з тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений Національним банком України, що діяв на 00 годин першого дня календарного півріччя, що передує півріччю, в якому здійснюється реалізація/ввезення на митну територію тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Таким чином з 25.03.2025 по 31.06.2025 включно застосовується офіційний курс гривні до євро станом на 01 липня 2024 року (43,2658 гривен до 1 євро), який:
відображається з урахуванням чотирьох знаків після коми у спеціально відведеному полі Додатку 1 до Декларації;
враховується, як множник до ставки акцизного податку/мінімального акцизного податкового зобов’язання в євро – при обрахунку ставки акцизного податку/мінімального акцизного податкового зобов’язання в гривнях, які зазначаються у графах 13, 17 та 18 Додатку 2 до Декларації з заокругленням до двох знаків після коми.
Щодо обчислення податкових
У графі 15.2 рядка «Усього (округлення до цілого значення)» Додатку 1 сума податкових зобов’язань з акцизного податку на тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах за операціями, які є об’єктом оподаткування визначається як сума показників по графі 15.2, які розраховані як добуток обороту з реалізації (передачі), ввезення товару (Оборот тютюн. вир. гр.9), ставки акцизного податку у перерахунку на одиницю виміру товару (гр. 14) та офіційного курсу гривні до євро – для ставки встановленої в євро з 25.03.2025;
У графі 21 Додатку 2 сума податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети з операцій, які є об’єктом оподаткування, визначається як сума показників (по гр. 21), які розраховуються з урахуванням ставок акцизного податку/мінімального акцизного податкового зобов’язання в гривнях, у тому числі які перераховані з євро за офіційним курсом гривні до євро (58 євро – 2 209,42 гривень, 73 євро – 3 158,40 гривень, 78 євро – 3374,73 гривень).
Строки подання декларації з акцизного податку за березень 2025 року
Декларацію з урахуванням нововведень, які набрали чинності 25.03.2025 року платники податку, визначені пунктом 223.2 статті 223 Кодексу з урахуванням положень пункту 49.21 статті 49 Кодексу, подають до контролюючого органу за місцем реєстрації за березень 2025 року в терміни не пізніше 21 квітня поточного року.
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Последний раз редактировалось: 08.04.2025 15:36