Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 11 червня 2024
21:57

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На карті Дніпра пропонують увічнити ім'я Степана Рудницького

На карті Дніпра пропонують увічнити ім'я Степана Рудницького

У Дніпрі, схоже, не минає і дня без чергових ідей щодо перейменування чи провулків.

Черговою пропозицією до Дніпровської мерії стало увічнення на карті міста імені Степана Рудницького.

Що це за особистість і чому його ім'я треба присвоїти одній із вулиць міста, розповів один із найактивніших ініціаторів топонімічних змін Сергій Волинець:

«Мешканці міста звернулися з проханням перейменувати одну з вулиць міста на честь Степана Рудницького.

Степан Рудницький – видатний український географ, картограф, етнограф та історик, основоположник українознавства та української геополітики, української політичної, етнографічної, соціально-економічної, фізичної і військової географії.

Перебуваючи на позиціях української національної державності, він наголошував, що "ідеалом українців є вільна Україна в її етнографічних межах".

Вчений обґрунтував територіально-географічний статус України як держави, вибудував докладну концепцію незалежної України, доводячи унікальність та самодостатність її теренів, одним із перших запровадив до наукового обігу і послідовно вживав географічний термін “Україна”.

Рудницький визначив межі української етнічної території, чи не вперше представив Україну у картографічних працях як цілісну просторову одиницю.

Він також опрацював українську географічну термінологію та одним із перших чітко визначив межу між Європою й Азією, яка сьогодні взята за основу у світі.

Написані ще на початку ХХ століття праці Степана Рудницького досі актуальні для українського державотворення та формування національної ідентичності українського народу.

Варто відзначити, що дослідження вченого були безпосередньо пов’язані з містом Дніпром та Дніпропетровською областю, в межах яких пролягали його експедиції. Зокрема, протягом червня-липня 1927 року він провів фізико-географічні дослідження Дніпрових порогів від міста Дніпра до міста Нікополя.

09 жовтня 1937 року за постановою Особливої трійки НКВС Степан Рудницький був засуджений до розстрілу. Розстріляний в урочищі Сандармох, Республіка Карелія».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
8000
грн на місяць - мінімальна зарплата з квітня 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті