Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 29 травня 2024
10:30

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпрянам нагадали про заборону підпалу сухостою: шкода, відповідальність, штрафи

Дніпрянам нагадали про заборону підпалу сухостою: шкода, відповідальність, штрафи

З потеплінням підпали сухої трави перетворюються на стихійне лихо. Через сумнівну спробу очистити місцевість від небажаної рослинності люди часто і підпалюють сухостій.

Навмисне випалювання природної рослинності призводить до катастрофічних наслідків для екосистем та є небезпечним і для людей.


«У суху вітряну погоду вогонь може поширюватися миттєво. Нещодавно камери Ситуаційного центру Дніпра зафіксували на околиці міста велику пожежу. Одразу повідомили по це ДСНС. Тож закликаємо містян відмовитися від таких небезпечних практик, як прибирання територій підпалом сухостою. Окрім того, що це шкодить усій екосистемі, ще й люди можуть опинитися в епіцентрі подій. В умовах воєнного стану це спричиняє велике навантаження на рятувальну службу. Завдяки камерам відеоспотереження фіксуємо такі пожежі, співпрацюємо з поліцією, ДСНС, департаментом екологічної політики міськради», — розповіла директорка комунального підприємства «Інфо-рада-Дніпро» Альона Чуєва.

Зі свого боку, начальник відділу екологічної безпеки департаменту екологічної політики міської ради Іван Бондар наголосив:


«Випалювання сухої рослинності, її залишків дуже шкодить екосистемі — знищуються зелені насадження, місцева фауна, флора, а також цінний біогеоценоз. Для його відновлення потрібно 5-6 років. При спалюванні листя та сухої рослинності в атмосферу виділяється близько 60 видів шкідливих речовин. Разом із сухою рослинністю вигорають різні відходи, зокрема й поліетилен, пластик. Особливо небезпечні — канцерогени (сполуки свинцю, діоксини тощо), які можуть спричиняти онкологічні захворювання».

За словами начальника пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Геннадія Петренка, з початку року пожежно-рятувальними підрозділами міста здійснено близько 800 виїздів, із них 470 — на гасіння пожеж, більшість яких сталися в екосистемах:


«З настанням теплого сезону закликаємо людей не розпалювати багаття у лісах, рекреаційних зонах. Якщо розпалюєте вогнище біля прибудов, то робіть це з дотриманням правил безпеки».

Розпал багаття та спалювання сухої трави на території населених пунктів заборонені законом України, а у Дніпрі ще й рішенням щодо правил благоустрою міста.


«За ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафи за згадані порушення складають від 360 до 1 340 грн. А якщо від пожежі знищено великі площі лісів чи лісосмуг, то можна отримати й кримінальну відповідальність, де штраф – від 91 800 грн», — додав інспектор відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції, старший лейтенант поліції Денис Шульга.


Gorod.dp.ua на Facebook.


вообще-то  (25.03.23 10:21): сжигание сухостоя использовалось веками как метод избавления земли от вредителей и паразитов, а пепел от сжигания ещё и использовался в качестве удобрения. Но делали всегда это в открытую и контролируя распространение огня.
С тех как начали наказывать за сжигание сухой травы это превратилось в бесконтрольный процесс и именно бесконтрольность и приводит к негативным последствиям. Так что проблема не в сжигании, а именно наказание за этот процесс привело к негативным последствиям.
А вот то, что делается это под лозунгом защиты (только защиты вредителей и паразитов) - это прямо интересно выглядит. Свои своих защищают?
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Відео моменту: у Дніпрі на проспекті Яворницького чоловік нападав на жінок та бив їх, постраждали щонайменше троє (16)

•  В Україні з липня планують збільшити вартість бензину та дизелю (12)

•  Суд зобов’язав мерію Дніпра зберегти історичну будівлю Палацу профілактики (12)

•  Метрополітен Дніпра проведе консультації з підрядниками для добудови 3 станцій (9)

•  Стеллу «Дніпро» знесуть, проте нову встановлювати не будуть. Чому? (7)

•  На Дніпропетровщині в наслідок аварії за участю «ЗАЗ» та «Daewoo» є загиблий та постраждалі (5)

•  У Дніпрі відкрився вечірній базар у дворі старого цирку біля Центрального ринку «Озерка» (5)

•  Відео моменту ДТП: у Дніпрі на кільці на Набережній Перемоги BMW перекинувся декілька разів та зніс стовп (5)

•  До України повертається пил з Сахари (5)

•  Сімейний лікар має до 2000 пацієнтів: ситуація на Дніпропетровщині (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
13,5
млн грн фінансової допомоги для поліції Міськрада виділила у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті