Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Блог
Пт, 19 квітня 2024
13:44

БЛОГ

Сергій Рибалка вимагає від НБУ та Мінфіну надати фінансовому комітету ВР результати аудиту «Приватбанку»

22.06.2017 14:48

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка публічно звернувся до НБУ та Мінфіну з вимогою надати профільному комітету парламенту вичерпну інформацію про ситуацію у «Приватбанку». Про це він повідомив у своєму блозі на сайті Обозреватель: https://www.obozrevatel.com/politics/46193-skolko-esche-gosudarstvo-budet-platit-za-privatbank.htm .
За словами керівника фінансового комітету парламенту, днями уряд планує влити у «Приватбанк» ще майже 40 мільярдів гривень. Він також нагадав, що минулого року після націоналізації Мінфін вже влив у цей банк 116,8 млрд. гривень платників податків.
«Держава вже витратила на «Приватбанк» 5% ВВП. І це точно не кінець історії. Загалом буде точно більше, ніж ми витрачаємо на рік на всі силові структури чи на обслуговування величезного державного боргу. Ці витрати також можна порівняти із розмірами пенсійного фонду», – зауважив Сергій Рибалка.
Він також підкреслив, що на компенсації вкладів населенню у ліквідованих банках держава вже витратила безпрецедентні обсяги коштів. «І якщо влада не об’єднається навколо реформ фінансового сектора, якщо не припинить нескінченні махінації, плата України за вихід із найбільшої у світі банківської кризи буде набагато дорожчою», – наголосив Сергій Рибалка.
На переконання голови фінансового комітету, головна проблема полягає у тому, що ані громадськість, ані експерти, ані парламентарі не знають, що насправді відбувається в банку.
«Більше року керівник НБУ розповідала нам у профільному комітеті Верховної Ради, що капіталізація «Привату» йде нормально, а власник виконує зобов’язання. І раптом – ухвалили рішення про націоналізацію. Це означає, що власник не дотримав слова? Потім у Нацбанку заявили, що умовою націоналізації була заміна власником «поганих» застав по з’язаних з ним кредитах на ліквідні. І знову, за словами керівництва НБУ, власник не дотримав слова. Не завелика ціна для країни за таку довірливість регулятора?», – поцікавився Сергій Рибалка.
Він нагадав, що в квітні голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що проблеми у «Приватбанку» ще більші, ніж оцінювалося, а «кредити із пов’язаними особами складають не 97% кредитного портфелю банку, а всі 100%». «І знову жодних доказів. Чому не оприлюднюються докладні результати аудиту? Тепер НБУ знову винаймає якісь міжнародні детективні та консультаційні агентства. У журналістів, експертів та депутатів вже з’явилися підозри, що під прикриттям порятунку найбільшого банку країни готується чергова афера із викачування народних грошей у приватні кишені», – висловив обурення Сергій Рибалка.
Депутат зазначив, що приклад із «Приватбанком» є показовим, оскільки, на його думку, історія цієї кризи показала надзвичайну закритість владних органів та підкилимність усіх їхніх дій.
«Саме тому ми з колегами по фракції Радикальної партії та інших фракцій внесли законопроект про підвищення відкритості Національного банку. Обов’язок публікувати докладні звіти та результати аудитів ліквідованих банків та багато іншого має бути закріплено у законі. Тому ми вимагаємо від Міністерства фінансів якісну стратегію розвитку державних банків. Бо давно потрібно перетворити їх із годівниці для влади на ефективні інструменти розвитку економіки. Публічно звертаюсь до НБУ та Мінфіну надати профільному комітету Верховної Ради вичерпну інформацію про ситуацію у «Приватбанку», – написав Сергій Рибалка.




Коментарі: 0 | Залишити коментар


Если Кабмин не предложит увеличение пенсий, Радикальная партия выступит за его отставку, - глава финансового комитета ВР

20.03.2017 16:45

Если в течении месяца Кабинет Министров не внесет в парламент законопроект о повышении и перерасчете пенсий, фракция Радикальной партии будет требовать его отставки. Об этом журналистам сообщил представитель фракции РПЛ, Председатель Комитета ВР по вопросам финансовой политики и банковской деятельности Сергей Рыбалка.
Он отметил, что в последний раз пересчет пенсий с учетом роста средней зарплаты, осуществлялся в 2012 году, хотя правительство должно это делать ежегодно. По мнению представителей Радикальной партии, нынешний перерасчет пенсий, предложенный правительством, - скорее формальность.
«20 или даже 200 дополнительных гривен люди не спасут. После чрезвычайно глубокой девальвации гривны за три года и роста цен, в том числе на продукты питания и лекарства, нужно провести настоящий перерасчет, учитывая показатели инфляции», - считает Сергей Рыбалка.
Председатель финансового комитета Верховной Рады напомнил, что более 7,5 млн. граждан живут на минимальную пенсию, которая более чем вдвое ниже стоимости минимальной продуктовой корзины, которая оценена правительством в 3200 грн.
По его словам, преодоление бедности, социального неравенства и несправедливости за счет повышения зарплат и пенсий – главная цель Радикальной партии, и это возможно только при условии ускоренного экономического роста.
«Для существенного повышения социальных стандартов и общего уровня жизни всех граждан необходимо обеспечить уверенное развитие экономики. Без роста зарплат и доходов бюджета повышение пенсий невозможно. Поэтому Радикальная партия предложила системные планы по кардинальному изменению экономической политики. Мы не имеем права медлить, ведь проведение реформ сейчас может дать экономические результаты через несколько лет, а люди хотят жить уже сегодня», - сказал Сергей Рыбалка.



Коментарі: 0 | Залишити коментар


Ляшко-владі: Верніть вкрадене, а не кредити набирайте

15.03.2017 11:02

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко з трибуни Верховної Ради звернувся до керівництва держави з вимогою оприлюднити нещодавно підписаний Меморандум з Міжнародним валютним фондом. «Я звертаюсь до Президента України, голови уряду, Міністра фінансів та голови НБУ, які підписали таємний договір з МВФ. Ви берете мільярд доларів кредиту, розказуючи, що не маєте можливості без цих грошей утримувати гривню, покривати дефіцит держбюджету та вирішувати інші нагальні питання в країні. Водночас ви нічого не робите, аби перекрити офшорні дірки, які за інформацією ЦРУ за останні пару років виросли до 20 мільярдів доларів. Ви з України виводите сотні мільярдів доларів, обкрадаючи кожного українця, а набираєтесь тих кредитів, як сучка бліх», - обурився політик. Олег Ляшко впевнений, Меморандум вже давно б показали українцям, якби там не були закладені антидержавницькі речі. А саме, продаж землі, підвищення пенсійного віку та збільшення тарифів. «Хто вам дав право таємно підписувати ці документи? Чому ніхто не вийшов на цю трибуну і не продемонстрував цей договір? Чому не поінформували українців та парламент, які домовленості досягнуті з МВФ? Ваш уряд сформувала компрадорська парламентська коаліція, але це не означає, що ви повинні ховати від українців правду. Ви підписали вирок Україні, але, на жаль, не своєю кров’ю, а кров’ю українців», - переконаний Ляшко. Нагадаємо, лідер опозиційної фракції звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з вимогою через суд оприлюднити цей документ.


Коментарі: 0 | Залишити коментар


Усього 3. Попередня cторінка | Сторінка 1 з 1 | Наступна сторінка
Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті