Закрыть Вход на gorod.dp.ua

Имя для входа:
Днепр » Афиша
Регистрация Вход

пт, 20 октября 2017
06:28
УКР   ENG
Японська лялька

Японська лялька

В рамках року Японії в Україні з 29 вересня в Дніпропетровському художньому музеї буде проходити виставка японських ляльок. Організатор виставки - посольство Японії в Україні.

Відкриття виставки відбудеться 29 вересня о 16:00.

Сучасна людина найчастіше сприймає ляльку як дитячу забаву. Зрідка як предмет колекції. Але для наших предків вона мала, в першу чергу, сакральний зміст. Ляльки відомі людству з давніх часів. У всіх культурах лялька використовувалась для здійснення обряду. Не є винятком і Японія. Однак в цій країні культура ляльок отримала настільки широке поширення, що Японію називають країною 10 тисяч ляльок. Старовинні японські традиції сприяли тому, що виготовлення ляльки стало одним з видів  мистецтва. Оскільки естетика в Японії високо цінується в усіх сферах життя, ляльки в Японії - це предмет для споглядання, милування, захоплення. Витончені лінії, переходи кольору, досконала форма, ошатне вбрання - все це деталі, які майстерно створюють неповторні образи ляльок та їх розмаїття. Дорослі японці не менше дітей цікавляться ляльками.

Період розквіту мистецтва створення ляльок припав на епоху Едо / 1603-1868 р.р./. Починаючи з цього періоду стали виготовлятися ляльки різних форм і призначення. Регіональні особливості також додали розмаїття. Матеріалами для виготовлення японських ляльок служать дерево, папір, тканина, глина і навіть живі хризантеми. Існує безліч різних технік виготовлення.

На виставці в музеї експонується близько 70 ляльок. Відвідувач познайомиться з деякими найбільш відомими і поширеними їх видами - кімекомі, кокеши, ічімацу, імператорські палацові ляльки. Гості музею поринуть у ляльковий світ: казкові і міфологічні персонажі, сцени з вистав знаменитих японських театрів Но, Кабукі, Бунраку, воїни-самураї і борці сумо, традиції свята дівчаток і свята хлопчиків, вишуканий світ моди і стилю в зачісках та яскравих костюмах японських жінок.

Сучасні майстри також звертаються до ляльок. Використовуючи старовинні техніки, вони продовжують розвивати цей традиційний вид мистецтва.

З 1936 року в Японії мистецтво виготовлення ляльок отримало статус офіційно визнаного. Щовесни починаючи з 1955 року кращі майстри з виготовлення ляльок можуть бути удостоєні японським урядом титулу «Живий національний скарб».

Виставка триватиме до 22 жовтня.


Художественный музей

ул. Шевченко, 21 тел.: 056-744-60-35, 0562-47-33-38
Время: 10:00-17:30 (каса до 17:00), вихідні – понеділок, вівторок
Цена билета: уточняйте дополнительно.


Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Примечание:
В расписании возможны изменения. Пожалуйста, уточняйте информацию по телефонам заведений, в которых происходят указанные события.
Время сеансов в кинотеатрах может меняться без предупреждения!
Обратите внимание, что смена репертуара в кинотеатрах происходит по четвергам.

Экспорт афиши

copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа»
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте